Felix Pryor amerikai történész `I. Erzsébet élete levelekben` című, a University Of California Press gondozásában megjelent kötetében kapott helyet az angol királynő és IV. (Rettegett) Iván cár levelezésének egy gyöngyszeme, amely ékesszólóan bizonyítja, hogy a legnagyobbak is csak emberek.
Biztosan hallottál már róla, hogy a királyok gyakran számos szeretőt tartottak. De mi a helyzet női oldalon? Most fordul a kocka! Megmutatjuk, hogyan jártak a koronás hölgyek tilosban.
Biztosan hallottál már róla, hogy a királyok gyakran számos szeretőt tartottak. De mi a helyzet női oldalon? Most fordul a kocka! Megmutatjuk, hogyan jártak a koronás hölgyek tilosban.
Ha királyok pajzán kalandjaira gondolunk, elsősorban a francia uralkodók jutnak eszünkbe. A Loire-völgy reneszánsz kastélyai valóban vérbő szerelmi történetek színterei voltak, mégis tévednénk, ha a kora újkor francia királyait megannyi fáradhatatlan nőcsábásznak gondolnánk. Gáláns kalandjaik mellett is esendő, szeretetre, érzelmekre éhes emberek voltak.
XIV. Lajos a fia számára írt emlékirataiban kifejtette ezekről a házasságon kívüli kapcsolatokról véleményét. Megbocsátható az effajta emberi gyöngeség, de az uralkodónak vigyáznia kell egyrészt arra, hogy szerelme sohase vonja el őt az államügyektől, másrészt arra, hogy a nőnek, aki meghódította a szívét, semmilyen beleszólást ne engedjen a politikába - vélte.
A nagy szívtiprók közül alighanem Giacomo Casanova kívánkozik az élre. A világ valaha élt leghíresebb csábítója volt: a bók, a széptevés és a humor nagymestere, akinek se cseléd, se arisztokrata nem tudott ellenállni. Hét nyelven beszélt, plusz a nők nyelvén – utóbbin ellenállhatatlanul.
Azt már tudjuk, hogy a királyok és sokszor a királynők is szeretőt vagy szeretőket tartottak, hogy kielégítsék igényeiket. Viszont most ideje a másik oldalt is tüzetesebben górcső alá venni. Az uralkodói szeretők élete nem volt csupán játék és szépség. Intrikák, anyagi és egészségügyi gondok egész sorával kellett megbirkózniuk és mindezek mellett még uralkodójuk érdeklődését is fenn kellett tartaniuk, hiszen egy pillanat alatt elveszíthettek mindent, amit elértek. De hogy is nézett ki ez a titkos kis világ? A választ a történelem legismertebb királyi ágyasa, Madame de Pompadour életén át keressük tovább.
A nő Adolf Hitler szeretőjeként és élete utolsó pillanataiban feleségeként volt számon tartva. Csupán 24 órát örvendhetett a feleség szerepnek. Ennek az aranyos, tanult, de túlságosan féltékeny nő sorsa egy diktátor árnyékában növekedett.
A történelmi források Valeria Messalinát (22-48 i. sz.) tartják az egyik legtüzesebb szeretőnek és arról is híres, hogy intenzíven vadászott áldozataira. Elsősorban élvezetből, másodszor pedig azért, hogy megölje őket. Messalina körül több gyilkosság is lejátszódott: gombákkal való mérgezés, vagy bizonyos állatok, bogarak mérge által